Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Kailums sapnī

Kailums sapnī

03.12.2011

Alise Jansone, Citādā Pasaule, abonē e-koskā!

Šāds sapnis rada apmulsumu un pazemojuma izjūtu. Parasti sapnī cilvēks ir kails un nevar atrast nevienu apģērba gabalu, ar ko piesegties, vai kādu vietu, kur paslēpties no svešiem skatiem. Taču bieži vien apkārtējie kailumu nemaz neievēro.

Lai skaidrotu šādus sapņus, jāatceras, ka dažādas tautas pret kailumu izturas atšķirīgi. Rietumu sabiedrībā publiska kailuma izrādīšana tiek uzskatīts par nepieņemamu. Mēs ļoti labi atceramies savus agrās bērnības pārdzīvojumus - noteiktā vecumā pieaugušie mūs strostēja par skraidīšanu apkārt bez apģērba, negribot iepotējot uzskatu, ka cilvēka ķermenis ir kaut kas tāds, no kā vajadzētu kautrēties. Mēs sapratām, ka labāk ir to noslēpt no svešām acīm. Bērnu dienu pārdzīvojumi atstāj lielu iespaidu, atdzīvojas lielas trauksmes brīžos un parādās mūsu sapņos.

Starp citu, pētījumi liecina, ka vīrieši biežāk nekā sievietes sapņos redz sevi kailus. To skaidro tādējādi, ka vīriešiem ir sarežģītāk dalīties savos emocionālajos pārdzīvojumos un bailēs. Atklājot savas slēptās emocijas, viņi jūtas neaizsargāti, tātad - kaili.

No vienas puses, sapņi, kuros mēs parādāmies kaili, var nozīmēt arī ko pozitīvu, piemēram, godīgumu un atklātību. No otras puses, tāds sapnis var simbolizēt bailes tikt atmaskotam, ievainojamību, bailes no seksualitātes.

Daži speciālisti uzskata, ka cilvēki, kas redz šādus sapņus, jūtas ļoti ievainojami. Turklāt sapnī svarīgi ir tas, kā apkārtējie uztver kailo cilvēku. Ja neviens to nepamana, tad varbūt arī dzīvē kailums jeb ievainojamā daba netiek ievērota. Psihologi uzskata arī, ka apģērbs var simbolizēt personas publisko identitāti. Ja sapnī cilvēks redz sevi kailu, iespējams, nomodā viņš atklājis pārāk daudz par sevi - arī to, ko nevajadzētu. Ja apkārtējie neko neievēro, arī realitātē tas pagājis citiem garām nepamanīts. Toties, ja citi smejas vai dusmojas par jūsu izskatu, jāpadomā, ko darīt lietas labā. Ir vēl kāds viedoklis - iespējams, realitātē apkārtējie jūs ignorē, kaut vai jūs kails staigātu viņu priekšā. Psihoanalītiķis Zīgmunds Freids uzskatīja, ka sapņi par kailumu nozīmē vēlmi atbrīvoties no pārmērīgas vecāku kontroles. Bet tikpat labi sapnis, kurā redzat sevi kailu braucam ceļojumā, var nozīmēt, ka pats sev atgādināt paņemt līdzi kādu siltāku apģērba gabalu.

Ko par kailumu saka sapņu grāmata

Būt kailam

* Ja sapnī redzat sevi kailu, sagaidāmi skandāli un neprātīgas darbības.

* Ja kaili ir citi, tas nozīmē, ka kāds centīsies pierunāt jūs atteikties no savām idejām.

* Ja sapnī esat pamanījuši savu kailumu un cenšaties to piesegt, tas nozīmē, ka iesaistīsieties apšaubāmās izpriecās, par ko vēlāk būs kauns.

* Jaunai sievietei, kas sapnī apjūsmo savu kailo augumu, realitātē izdosies uz brīdi piesaistīt vairāku vīriešu uzmanību, tomēr būs grūti to noturēt.

* Ja kailais augums ir atbaidošs, jāuzmanās no skandāliem.

* Peldēšana kailam tīrā ūdenī sola aizliegtu, bet saldu mīlu.

* Ja sieviete redz sapnī kailus vīriešus, kas peld skaidrā ūdenī, viņai būs daudz pielūdzēju.

* Ja ūdens ir netīrs vai saduļķots, kāds no sievietes greizsirdīgajiem pielūdzējiem izplatīs par viņu baumas.

Basas kājas

* Ja sapnī redzat, ka staigājat basām kājām, jums jāgatavojas iespējamiem skandāliem un intrigām.

* Ja jauna sieviete sapnī redz sevi basām kājām staigājam gar jūras vai upes krastu, gaidāms labs iznākums ikvienā iesāktajā lietā.

* Kailu pēdu nospiedumi smiltīs liecina, ka jūsu triumfam un panākumiem nebūs ilgs mūžs. Sievietei tāds sapnis sola pēkšņu vīriešu uzmanību.

* Ja sapņojat, ka staigājat basām kājām, bet jūsu kurpes ir kājās citam cilvēkam, jums nepieciešams nopietni aizdomāties par kādu pretinieku.

 

Visi raksti

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 18 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 16 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 12 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 11 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 7646 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas