Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Dzīvās uguns maģija

Dzīvās uguns maģija

03.02.2012

 

Kopš senseniem laikiem cilvēku attieksme pret uguni bijusi īpaša. To godāja, dievināja, pret to izturējās ar lielu atbildību un cieņu. Cilvēks ļoti ilgi mācījās pieradināt šo pārdabisko nezināmas izcelsmes dabas spēku un saprasties ar to. Senie cilvēki katrā maltītē dalījās ar uguns garu - lauza ēdiena gabaliņus un meta ugunī, turklāt atdeva vislabāko gabaliņu, ticot, ka uguns garam tas garšos un tā tiks nodrošināta lielāka pārticība nākotnē. Pavards ar dzīvo uguni bija mājas sirds, vieta, kur liesmo dzīvība. Kad uguns izdzisa, kļuva auksts un visu pārņēma tumsa. Cilvēku pārņēma bailes un izmisums, viņā iemājoja nedrošība, neziņa un nemiers.

Trešajā gadu tūkstotī pirms mūsu ēras skalu uguni nomainīja sveces gaisma, kas kļuva par svarīgu simbolu daudzos reliģiskajos rituālos. Svece simbolizē četrus pasaules pamatelementus: zemi - dakts, ūdeni - parafīns, uguni - liesma, gaisu - tas ļauj ugunij degt. Sveces liesma simbolizē Saules un gara gaismu, bet tās uzturētā uguns kliedē neziņas tumsu. Izdzisusi svece ir nāves simbols.

Kristīgajā reliģijā iedegta svece ir Kristus augšāmcelšanās un garīgās gaismas simbols. Baznīcā pastāvīgi deg svecītes, un, aizdedzot svecīti, var nosūtīt savu lūgšanu Dievam. Nereti cilvēka dzīve tiek pielīdzināta svecei, kas sadegot dod gaismu citiem.

Dvēseles un mājas mieram

Sveces liesmai piemīt īpaši smalka garīga enerģija, kas sadedzina visu negatīvo, ļauno, nevēlamo. Ar svecēm var attīrīt gan telpu, gan sevi pašu. Svece ir labs indikators - ja telpa ir pozitīva un "tīra", svece deg mierīgi. Tāpat ir arī tad, ja cilvēka domas un nodomi ir tīri, labestīgi un patiesi. Bet, ja telpā un cilvēkā dominē negatīvā enerģija, liesmiņa sāk raustīties, kļūst nemierīga, svece pat sāk kūpēt.

Vislabākā diena mājas enerģētiskajai attīrīšanai esot sestdiena, kad jādedzina baltas sveces. Taču, pirms ķerties pie enerģētiskās attīrīšanas, dzīvesvieta jāsakārto un jāiztīra, jāizmazgā grīdas. Sveces vislabāk novietot istabas stūros vai katrā debess pusē un ļaut tām izdegt līdz galam.

Sveces spēj arī dziedēt. Tās var izmantot meditācijām, lai palīdzētu sev piesaistīt vajadzīgo enerģiju, gūtu iekšēju mieru un atjaunotu līdzsvaru, labāk izprastu sevi, citus un pasauli. Krāsainu sveču dedzināšana ir lieliska krāsu terapija, un uguns, sadedzinot sveci, pastiprinās to ietekmi. Katrai krāsai ir sava nozīme, enerģija un iedarbība. Parasti cilvēks pats intuitīvi jūt, kāda krāsa viņam nepieciešama. Tāpēc svarīgi paļauties uz savām izjūtām.

Varavīksne svečturos

Sarkanā krāsa ir ļoti spēcīga, aktīva, enerģētiski piesātināta. Tā simbolizē fizisko spēku, kaisli, spēcīgas jūtas. Ja vēlaties sev piesaistīt seksuālo enerģiju, dedziniet sarkanu sveci! Tā stiprinās arī gribasspēku. Bet, ja vēlaties savā dzīvē ieviest ātras pārmaiņas, dedziniet aveņkrāsas sveci. Šādu sveci izmanto arī maģijā un garīgajās praksēs, jo tā apvieno sevī sarkano un violeto krāsu, kurām ir īpaši spēcīga enerģētika.

Zaļā krāsa ir dabas simbols. Tā līdzsvaro un sakārto, ievieš harmoniju un dabiskas korekcijas. Zaļais labvēlīgi iedarbojas uz organismu kopumā, nomierina pārsātinātu prātu un palīdz īstenot pozitīvas apņemšanās, jo piesaista pozitīvo enerģiju. Zaļa svece simbolizē veiksmi, labklājību, finansiālu stabilitāti. Iedarbojas dziedējoši, palīdz ātrāk atveseļoties.

Zilā krāsa iedarbojas nomierinoši, palīdz sasniegt iekšēju mieru, atgūt līdzsvaru. To var izmantot, lai uzlabotu attiecības ģimenē un kolektīvā, kur jāuzturas kopā dažādiem cilvēkiem. Īpaši dziedējoši zilas krāsas svece iedarbojas uz bērniem. Indigo krāsas svece piemērota dziļām meditācijām. To var izmantot, lai pasargātu sevi no citu cilvēku negatīvās enerģijas. Gaiši zila svece veicinās mājās mieru, saticību, iecietību citam pret citu. Tā izmantojama arī aizsardzībai.

Dzeltenā krāsa ir dzīvības, vitalitātes, enerģijas un gaismas simbols. Tā enerģētiski uzlādē, palīdz koncentrēties, stiprināt gribasspēku un prātu, sasniegt iecerēto. Dzeltenas sveces izmanto kā indikatoru cita cilvēka domām un jūtām.

Zelta krāsa ir kosmiskās enerģijas simbols. Tā palīdz gūt panākumus karjerā, finanšu darījumos, piesaista bagātību un laimi. Meditācija ar zelta krāsas sveci iedarbosies uz zemapziņu, stimulēs sapņu intensitāti.

Oranžā krāsa asociējas ar vitalitāti, dzīvesprieku, optimismu, jaunradi, varu un pievilcību. Tā spēj piesaistīt veiksmi un "vajadzīgos" cilvēkus, palīdz gūt ātrus un vieglus panākumus.

Brūnā krāsa simbolizē stabilitāti un līdzsvaru. Tā harmonizē attiecības ar apkārtējo pasauli. Ekstrasensi brūnu sveci izmanto, lai atrisinātu sadzīviskas problēmas, atrastu pazudušus priekšmetus. To var izmantot, lai uzlabotu koncentrēšanās spējas. Meditācija pie brūnām svecēm attīstīs intuīciju un modinās telepātiju.

Pelēkā krāsa ir stabilitātes, neitralitātes un robežas simbols. Šādas krāsas svece neitralizē negatīvu enerģiju, līdzsvaro, sakārto, "saliek pa plauktiņiem".

Sudraba krāsa spēcīgi iedarbojas uz zemapziņu, attīsta intuīciju un vērīgumu. Meditācija ar šīs krāsas sveci var pavērt citas dimensijas, ļaut sajust saikni ar kosmisko enerģiju.

Baltā krāsa ir tīrības, skaidrības, pilnības, dievišķa spēka simbols. Meditācija baltas sveces gaismā līdzsvaro prātu, harmonizē jūtas un palīdz atrisināt iekšējus konfliktus, gūt risinājumu un skaidrību. Balta svece pastiprina citu krāsu sveču iedarbību. Ar baltas krāsas sveci varot atvairīt arī spokus un ļaunos mājas garus.

Melnā krāsa ir ļoti spēcīga! Tāpēc jābūt piesardzīgiem, to izmantojot. Tās ietekme var būt gan pozitīva, gan negatīva. Melnā krāsa ir kā spēcīgs akumulators, kas palīdz "sadedzināt" ļaunas un negatīvas domas, pārvarēt dzīves robežsituācijas: depresiju, tuvinieku zaudējumu, šķiršanās sāpes, smagu slimību ārstēšanas procesu. Visefektīvāk tā iedarbojas kopā ar baltu vai dzeltenu sveci. Tā arī ir vispareizāk, jo pārāk daudz melnā var radīt pretēju efektu - vairot negatīvo, iedzīt depresijā, radīt iekšēju nemieru. Melno izmanto arī dziļām meditācijām, ļauno spēku izdzīšanai, aizsardzībai pret enerģētiskiem kaitējumiem.

Kad nepieciešama papildu enerģija un spēks, izmantojiet tādu krāsu sveces, kas atbilst jūsu zodiaka zīmei!

Auns: sarkana, balta; Vērsis: zaļa, rozā, gaiši zila; Dvīņi: gaiši pelēka, dzeltena, gaiši zila; Vēzis: sudrabaina, gaiši zila; Lauva: zeltaina, dzeltena, oranža, sarkana; Jaunava: dzeltena, gaiši zila, pelēka, zaļa; Svari: zila, rozā; Skorpions: tumši sarkana, melna, indigo; Strēlnieks: sarkana, tirkīzzila, dzeltena; Mežāzis: brūna, melna; Ūdensvīrs: violeta, gaiši un tumši zila; Zivis: balta, zaļa, tirkīzzila.

Var dedzināt katrai dienai atbilstošas krāsas sveci: pirmdien - baltu, otrdien - sarkanu, trešdien - purpura krāsas, ceturtdien - zilu, piektdien - zaļu, sestdien - melnu, svētdien - dzeltenu.

 

 

Visi raksti

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 18 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 16 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 12 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 11 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 7667 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas