Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Mājas kārtošana - tas ir nopietni!

Mājas kārtošana - tas ir nopietni!

06.02.2012

Autors un tikšanās vadītājs: Māris Pļavnieks (attēlā kopā ar Vitu Ciprusi)

Interesanti, - to, ka mājās ienākot jānovelk ielas apavi - to mēs atceramies (laikam tās pie... trepju telpas un ielas tomēr kaut kādu iespaidu atstāj un disciplinē - savā dzīvoklī taču neiešu ar to kurpi, kas tikko mīņājusies pa kādu suņa kaku, vai tuberkulozes slimnieka spļāvienu), bet to, ka tik pat svarīgi ir savu dzīvokli aizsargāt pret citu negatīvu lietu ienešanu - domājam par maz.

Nopietnai gadumijas mājas tīrīšanai būtu jānotiek jau pirms Adventes laika. Taču arī tagad izdarīt to nav par vēlu. Vispirms tai jau būtu jābūt iztīrītai tīri fiziskā veidā. Tātad - visus putekļus, gružus no visiem kaktiem, visas saplēstas lietas, vecās kārbiņas utt. ir jāiztīra. Saplēstās mēbeles, kas vairs nav labojamas ir jāizmet. Arī visas saplēstās krūzītes, kam osiņas ir nokritušas. Tāpat jāizmet ārā arī visi sausie ziedi. Līdz Ziemassvētkiem sausos ziedus var glabāt, bet pēc tam tie ir jāizmet.

Par to, kā fiziski tīra māju, to laikam zina katrs. Pēc tam seko enerģētiskā mājas tīrīšana. Pamatīgā enerģētiskā tīrīšana sākas ar to, ka jāsasien smuka bērzu zaru slota. Tā var būt sieta arī ziemā, pirms Ziemassvētkiem, lapas nav obligātas. Un tad ar šo slotu slaukām māju - ar to aiziet visas mūsu slimības un nelaimes. Pēc tam to slotu aiznes kaut kur grāvī, kur ir ceļa krustceles, bet lai tas būtu tālāk no mājas. Tad māju izkvēpina ar asinszāli un vēl ar vērmeli. Kādēļ asinszāli? To jūs varat kvēpināt arī ik pa laikam ne tikai Gadu mijā - asinszāle atgaiņā sliktas enerģijas. Bet vērmele ir tā, kas piesaista - ja jums gribās mājā omulīgu noskaņu, tad vērmele palīdzēs. Var kvēpināt arī kadiķi, bet tas ir - kā katram labāk patīk. Es kadiķi izkaltēju, saberžu pulverī un tad pieberu klāt kādam vīrakam, ko kvēpinu. Kadiķis ātri deg, tādēļ viņu var ietīt tualetes papīrā kā cigāru un tad kvēpināt. Tāpat var darīt arī ar asinszāli un vērmeli, jo vienkārši uzliekot uz trauciņa viņas ļoti grūti deg.

Pēc šīs pirmās procedūras otrā dienā ir saulei lecot jāaiziet uz upi un no tās pa straumei jāpaņem ūdens. Nevis pret straumi, bet ­pa straumei. Jāiesmeļ tik daudz, cik iesmeļas. Nedrīkst ne pārliet pāri, ne pieliet klāt. Trauks nedrīkst būt ar metāliskām daļām un to nedrīkst taisīt ciet. To nesot nedrīkst nolikt zemē. To vispār vajadzētu atcerēties - ja jūs kādreiz ūdeni ņemat kādām vajadzībām - to nedrīkst nolikt ne zemē, ne uz galda: tad tas uzreiz ir miris. Viņam vairs nav enerģijas. Dzīvs ūdens ir tad, kad viņš ir upē vai strautā, un savu dzīvību viņš saglabā tikai tikmēr, kamēr viņu tur rokā. Tādēļ šādām attīrīšanas vajadzībām izmanto tikai to ūdeni, ko tur rokā.

Nesot mājās jūs nedrīkstat izliet nevienu pilīti no šī ūdens. Kad tas ir mājās, tad Tēvareizi skaitot, jūs to varat pārliet kādā traukā, bet arī ne tādā, kam būtu metāla daļas. Vislabāk - māla. Un šo ūdeni jūs ņemsiet, lai izmazgātu māju. To darot jūs skaitīsiet: „No zoss ūdens, no gulbja ūdens, no tevis sliktums". Ar šo ūdeni izmazgā visu māju un dara to pulksteņrādītāja virzienā. Pēc tam ūdeni aiznes pāri ceļam un izlej.

Kā māju izmantot aizsardzībai

Kad esam māju iztīrījuši, vajadzētu tomēr vēl arī kādu aizsardzību. Aizsardzībai mēs varam izmantot visas atslēgas, kas mums mājās ir. Tikai nekad nevar tam izmantot kaut kur atrastas atslēgas. Bet katram mājās būs atslēgas no nomainītām slēdzenēm utt. Visas tās salasa un satin ar sarkanu lentīti. Šo buntīti jāpakar telpā, kurā iet iekšā (priekšnamā). Bet tā skaisti, lai citi redz. Uz šīm atslēgām parasti „acis salauž". Vēl uz šīm atslēgām, sienot bantīti, varat skaitīt septiņas Tēvareizes un siet septiņus mezglus. Dariet tā: uzmet mezglu, skaita Tēvareizi un, kad saka „atpestī mūs no visa ļauna", tad mezglu sasien.

Vēl var rīkoties šādi: ja jums šajā telpā ir kāds galdiņš, tad uz tā novietot trauku ar smiltīm. Smiltis vislabāk ņemt no jūras. Trauks nedrīkst būt šaurs, tam jābūt lielam, un pa vidu ir jāieliek svece. Ik pa laikam šo sveci var padedzināt. Tā varētu nodrošināt koridoru. Vēl viena metode ļaunas acs noņemšanai, ko pati Vita gan neesot pārbaudījusi, ir galdiņš ar sešām kājām. Lai sliktais nenāk iekšā, var izmantot arī parastos melnos piparus - nober dažus uz palodzes, dažus pie durvīm.

Mājas tīrīšanai ļoti labi palīdz sīpols. Kad gatavo ēst, tad bieži vien paliek pāri kāds pussīpols. Uz galda nekad nevajag turēt sāli atvērtā trauciņā. Sāls kristāli uztver visu negatīvo, tādēļ jau minēto smilšu vietā priekšnama telpā var izmantot arī sāli. Ļoti iesaka arī  sāls lampas, kas ir nopērkamas tirdzniecībā. Viņa iesaka sāli no virspuses nedaudz samitrināt (virsū liet nevajag, lai nebūtu īssavienojums), tad šis sālsūdens, izgarojot, arī tīra māju.

Ļoti ātri māju var iztīrīt ar zibspuldzi. Tagad jau katram „ziepjutrauciņa" fotoaparātam un pat „advancētākam" mobilajam telefonam ir zibspuldze. Pastaigājiet un „izzibiniet" savas mājas kaktus. Lai noskaidrotu, no kuras puses mājā nāk iekšā sliktums, var palīdzēt ola. Glāzē ar ūdeni iesit olu (tā, lai dzeltenums paliek vesels). Un, kad ola „savārās" - var redzēt, no kuras puses nāk sliktā enerģija un to stūri vajag tīrīt. Vita Cipruse atceras, ka kādreiz, kad tikko bija uzsākusi dziednieces praksi, un vēl neprata tā rīkoties ar enerģijām, (citam slimību noņem, bet pašam arī no tās kaut kas aizķeras), tad toreiz viņa izlīdzējusies tieši ar olu. Kā viņa atceras, - nāk dienas beigas un tā ola ir pavisam „savārījusies". Bet šādā veidā katrs var mājās paeksperimentēt. Vita stāsta: nāk pie manis viens, otrs - man tur kaimiņš tāds un šitāds. To var noskaidrot. Nolieciet glāzi ar olu tajā pusē, kur ir iedomātais sliktais kaimiņš. Ja tas tiešām tā būs, tad ola paliks balta.

Kā tikt vaļā no sliktiem sapņiem

Vispirms jau ar to pašu sapņu ķērāju. Sapņu ķērāji - tie būtu jāizmanto guļamistabā. Kas prot mezglot, var pats sev tādu izgatavot.

Vēl var arī šādi: uztaisa četrkantīgu kastīti, kā kubu. Izgriež no abām pusēm apaļus caurumiņus un vidū ar muguriņām kopā ieliek apaļus spogulīšus, lai tie būtu vērsti pret caurumiem. Šo kubiku pakar guļamistabā. Vēl var galvgalī (vai zem spilvena) novietot kādu sudraba priekšmetu un kājgalī rupjas maizes riecienu. Otrā dienā maizīti izbaro putniem. Tā var tikt vaļā no uzmācīgiem sapņiem. Vēl tiem, kas sūdzas, ka naktīs slikti guļ, var palīdzēt apses koka pagale. To novieto galvgalī. Raganu koks? - Kādreiz pret lietuvēniem apses rungu turēja zem gultas.

Ja runājam par kokiem, tad enerģijas uzpildīšanai neko nedos tas, ja jūs iesiet tikai pie labajiem kokiem - pie ozola utt. Arī baznīcā ir vibrācijas, ar kurām cilvēkā noņem negatīvo un ar citām vibrācijām papildina pozitīvo enerģiju. Tieši tāpat, kad ejam saņemt dabas enerģiju, vispirms ir jāaiziet pie apses, lai tā novelk nost negatīvo, un tikai pēc tam pie tā koka, kas enerģiju iedos. Jāliek taču kaut kur ir tas negatīvais, kas ir mums riņķī un mūsos. Apse ir tieši tas koks, kas noņems negatīvo. Var ar apses lapiņu apvilkt riņķi ap guļvietu. Pēc tam to nomazgā, trīs reizes noskaita Tēvareizi

Vēl gulēšanas problēmas parasti ir saistītas ar āderēm. Ja tas ir konstatēts, bet mājās neko mainīt nevar - nav kur pārlikt gultu, var rīkoties šādi. Pilsētas daudzdzīvokļu mājās akmens riņķus ierīkot nevar. Bet var nopirkt vara stiepli. Tā vienkārši to izklāt pa dzīvokli droši vien nevienam nepatiks. Traucēs un nav estētiski. Cipruse esot rīkojusies savā dzīvoklī šādi: nopirkusi celtniecības alumīnija foliju, virs tā zigzagā izvietojusi vara stiepli (viens tās gals pie radiatora, otrs ārā pa durvīm), tad pa virsu tepiķis. Bet to visu tomēr vajag katram darīt konsultējoties ar speciālistu.

Ja dzīvojam daudzdzīvokļu mājā

Daudzdzīvokļu mājā dzīvojošajiem problēmas var rasties ne tikai no āderēm. Ir gadījumi, kad cilvēks stāsta: visu laiku bija labi, bet kopš kāda laika sācis slikti gulēt, viņam nav enerģijas, rādās slikti sapņi. Jums ir jāpainteresējas - pie kādas sienas jūs guļat, kas aiz tās sienas guļ, kāds cilvēks. Arī tad, kad bērni ir mazi, vajag skatīties - kur jūs liekat bērna gultiņu. Vislabāk, ja gultu iespējams novietot nedaudz nost no sienām. Siena jau savā būtībā nav it nekas. Un, ja aiz sienas guļ ļoti slims cilvēks, jūs guļat viņam tikpat kā blakus. Vajadzētu pievērst uzmanību arī satelītu antenām. Ja tas „šķīvis" ir nepareizi novietots, tas uztvertās enerģijas, viļņus raidīs arī uz jums.

Vēl būtu jācenšas ievērot, ka nevajag gulēt ar kājām pret durvīm. Bet, ja tāds izvietojums ir, tad noteikti durvis jātaisa ciet un jācenšas negulēt pie atvērtām durvīm. Ja durvis ir pretī logam, tad uz loga palodzes noteikti ir jābūt puķēm. Vislabāk - ģerānija, mušatiņš. Vislabāk, ja iespējams novietot galvu uz dienvidiem.

Atgriežoties pie āderēm. Ja jums nav šobrīd iespējas dabūt minēto vara stiepli, uzzīmējiet uz zīmītes dzīvības zīmi (tā ieraugāma uz katra „Zintnieka" vāka -aut.), bet tā darbojas tikai septiņas dienas. Zīmi var arī pārbaudīt. Uzlieciet uz viņas roku - ja sajūtat aukstu, negatīvu enerģiju, tad to sadedziniet un izgatavojiet nākamo. Šīs zīmes liek divas zem galvas, divas saules pinuma rajonā un divas pie kājām. Un liek nevis ar zīmējumu uz augšu, jo tas dos vēl dubultā negatīvo enerģiju, bet ar skatu uz leju, lai neitralizē. Pēc tam, kad tās ir nedēļu nostrādājušas, uzliek nākamās.

Māju jātīra pulksteņa rādītāja virzienā

Kā es sapratu no Vitas Cipruses stāstītā, jāsāk ar priekšnamu. To iztīrām pulksteņa rādītāju gaitas virzienā, pēc tam, sekojot šim principam, pārejam uz tālākām telpām. Tīrīšanu noslēdz atkal turpat priekštelpā, tur savāc gružus, kurus jānes projām. Ja tīra vienu istabu, tad nevajag to darīt zigzag veidā, bet kāpjoties atpakaļ uz durvīm. Ja nevar kādu vietu izslaucīt tādēļ, ka tur ir mēbeles, tad izslaukiet to tīri simboliski, pārvelkot slotu pār viņām. Jāattaisa arī visi sienas skapji un jāizslauka. Un tam visam vislabākā ir tieši bērza slota. Un tai nav jābūt vasaras plaukumā sietai. To var pagatavot arī ziemā, bez lapām. Arī tad, ja nevar visu istabu mēbeļu dēļ izmazgāt, ja netiek visur klāt, tad var nopirkt krāsotāju otiņu un pasmidzināt, gluži kā to mācītājs baznīcā dara. Skaitiet tajā laikā šos vārdiņus: „No zoss ūdens, no gulbja ūdens, no tevis sliktums".

Kādēļ pieminēts tieši upes ūdens?

Upes ūdens atšķiras no vārdotā ūdens. Tas nav tieši viens un tas pats. Vārdotā ūdenī dziednieks ieliek zināmu kodu, uzdevumu šim ūdenim kaut ko konkrēti darīt. Vienkāršoti runājot, cilvēks ir tāds pats dators kā tie, ko mēs lietojam savam darbam. Tajā ir programmas. Šajās programmās mēdz notikt problēmas. Un dziednieka vārdotais ūdens būtu jāuzskata par tādu kā atjaunošanas programmu („upgrade") tai programmai, kurai vajag palīdzēt. Tie ir kā tādi faili, kas darbojas konkrētam mērķim.

Šoreiz ar to arī beigsim pirmo sarunu ar dziednieci Vitu Ciprusi. Jautājumu ir vēl ļoti daudz, bet par tiem - citreiz. Arī Jūs varat rakstīt un uzdot savus - gan uz žurnāla „Zintnieks" redakciju, gan „www.senioriem.lv" pastā. Apkoposim un centīsimies atbildēt.

 

Visi raksti

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 18 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 16 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 12 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 11 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 7667 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas