Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Naudas magnētisms

Naudas magnētisms

15.09.2012

Zane Pudule, žurnāls Citādā Pasaule, par pasauli, ko tikai nojaušam.

Kāds joks vēsta: lai kļūtu par miljonāru, jāizdod bestsellers Kā kļūt par miljonāru. Sava daļa taisnības šajā kalambūrā ir, jo - iespēja tiek izmantota! Klikšķis, ideja, realizācija - naudiņa ripo un liek griezties pasaulei. Kas ir nauda - banknotes vai cipari kontā? Maksāšanas līdzeklis? Dievišķās enerģijas izpausme materiālajā pasaulē? Skaidri zināms vien tas, ka bez naudas mēs vairs nevaram dzīvot, un ļaudis arvien bijuši gatavi darīt jebko, lai naudas būtu pietiekami, krietni vairāk vai daudz. Tiesa, pēdējā gadījumā gan vērts apsvērt, vai tiešām vēlaties kļūt pa īstam bagāts, - tas taču nozīmē pilnībā mainīt dzīvi un reizēm atteikties no visa ierastā.

Ir milzums ieteikumu naudas piesaistei. Tomēr visu garīgo un praktisko mācību speciālisti apgalvo: kamēr paši sevī neizraisīsim maģisko klikšķi, tas ir, nelauzīsim domāšanu, nekas nemainīsies - nelīdzēs ne ķīniešu vardīte ar monētu mutē, ne naudas koks uz palodzes. Nauda vai nu nenāks, vai izslīdēs no rokām ātrāk, nekā pagūsiet izteikt vārdus "Jā, esmu bagāts!".

Kur aug naudas koks?

Cik ilgi ir zināmi jēdzieni "vērtība" un "manta", tik sen ļaudis gribējuši tās iegūt pēc iespējas vairāk. Labklājība ir viens no dzīves pamatiem jau kopš seniem laikiem. Mūsu senči mēģināja pielabināt naudas pūķi; ganu zēns vienā laidā apkrāpa lāga muļķo velnu un svilpodams nesa mājās sieku naudas; ļaudis devās mežos meklēt teiksmaino balto čūsku, kas sargā aprakto mantu; laimes pakavs pie durvīm deva cerību, ka nauda birs tikai iekšā, nevis ies ārā. Tikmēr citviet alķīmiķi meklēja filozofu akmeni un mēģināja svinu pārvērst zeltā, dedzīgi lūdza Dievu vai, gluži otrādi, slēdza līgumu ar pašu nelabo, veica maģiskus rituālus vai vienkārši nēsāja līdzi kādu nieciņu veiksmei.

Senāk cilvēki devās pie astrologa, lai noskaidrotu, kāda ir un būs situācija finanšu jomā, un arī mūsdienās nekas nav mainījies.

Cilvēka astroloģiskajā kartē (numeroloģijā - matricā) var redzēt, kāds finanšu stāvoklis dzīvē nosacīti paredzēts: ar kādām nodarbēm naudu var nopelnīt, kā to labāk tērēt, varbūt nauda nāks caur karjeru, laulībām, mantojumu. Vārdiņš "nosacīti" ir būtisks, jo nerisināmu situāciju nav un visu var labot, kaut arī tas nenākas viegli. Galu galā cilvēkam piemīt brīva griba.

Astroloģei Gunai Kārkliņai, kas bieži konsultē arī par biznesa un finanšu jautājumiem, reiz bijusi saskarsme ar cilvēku, kam pamathoroskopā naudas lietas bija nopietni apgrūtinātas, lai gan ne bezcerīgi. Šis cilvēks visu dzīvi tiešām saskārās ar finanšu problēmām un pats no tā cieta. Astroloģe stāsta: "Kad ar viņu pārrunājām dažādas iespējas, nodarbes, jomas, kurās kaut kas varētu izdoties, viņam vienmēr visas atbildes sākās ar noliegumu: es to nevarēšu, es to negribu, es to nepratīšu, bet tur niša ir aizņemta, bet tur ir konkurence... Tātad jau tā apgrūtināto naudas plūsmu šis cilvēks ar saviem "ne" nobloķē pavisam. Un, protams, laimīgs nejūtas."

Tajā pašā laikā citam planētu izkārtojums var būt kā Bilam Geitsam, bet viņš ne tuvu nav miljonārs. Tas nozīmē, ka iespējas ir, bet cilvēks palaižas slinkumā un tās neizmanto. Tātad pašam arī kaut kas jādara. Kā tajā anekdotē: nepietiek vien Dievu lūgt, lai piešķir bagātību, pašam vismaz loterijas biļete jānopērk.

Protams, ļaudis arvien gribējuši uzzināt, vai zvaigznēs var redzēt arī to, kad gaidāms lielais laimests. Principā patiešām var pateikt, kad ir izdevīgs brīdis piedalīties loterijā, bet, pirmkārt, astroloģija - tie nav 100, bet, maksimums, 80 procentu; otrkārt, tie, kas nopietni studē ezoteriskās un okultās zinātnes, pret šādām lietām izturas ļoti rezervēti, jo ar uguni spēlēties nevajag. Neviens nopietns astrologs jums neteiks: ejiet rīt pulksten 15 nopirkt biļeti Liepu ielas kioskā, un laimēsiet 10 000 latu! Labākajā gadījumā astrologs var pieminēt, ka, piemēram, iespējama negaidīta veiksme finansēs.

Taču astrologs noteikti var pateikt, kad labāk ieguldīt naudu, kad tērēt, kādā nozarē ieteicams darboties, kad slēgt līgumus, kad aizņemties vai aizdot un kad labāk nogaidīt un nedarīt neko. Protams, dzīvi atlikt nevar, bet tad jārēķinās, ka gaidāmi sarežģījumi. Mēdz būt arī dažādas nianses, piemēram, ir cilvēki, kuriem, atliekot naudu, nekad nevajag domāt, ka tas ir "nebaltai dienai", jo tad tiešām šo naudu nāksies iztērēt ne īpaši patīkamām lietām, piemēram, ārstējot lauztu kāju. Labāk domāt, ka nauda tiek atlikta kādam negaidītam, bet priecīgam notikumam.

Naudas talismani profilaksei

Ļoti populāri ir dažādi talismani naudas piesaistei. Tiesa, internetā salasīti vai no draudzenēm saklausīti padomi šajā jomā ne vienmēr palīdzēs. Pirmkārt, tie mēdz būt neprecīzi, līdz ar to rezultāts var sanākt pretējs. Otrkārt, par velti dāļāti padomi labumu nedod, jo nenotiek enerģētiskā apmaiņa. Treškārt, mēs katrs esam citādi - ar savām vajadzībām, vēlmēm, īpašībām, rakstura plusiem un mīnusiem. Horoskopu pasaules skolas vadītāja Māra Ošuroka savās konsultācijās par finanšu piesaistīšanu izmanto zināšanas no vairākām jomām: astroloģijas, numeroloģijas, fenšui, litoterapijas. "Viss ir savstarpēji saistīts. Ir, piemēram, kāds simbols, kas piesaista naudu, bet, ja tas būs no konkrēta akmens, darbosies spēcīgāk. Kur to novietot, tas būs jautājums no fenšui jomas, kad - no astroloģijas. Astroloģija un psiholoģija palīdz arī saprast, kāds ir cilvēks, viņa īpašības, kas ierobežo vai bloķē naudas plūsmu."

Māra uzsver: neeksistē tāds viens jēdziens "nauda". Bieži vien tiešā naudas piesaiste ir saistīta ar aplinkus ceļiem un kaut ko, kas jānovērš. Reizēm svarīga ir aizsardzība, jo biznesā neveicas tāpēc, ka citam briesmīgi skauž. Kādam no sākuma jāsakārto laulības dzīve, tad naudas un biznesa lietas sakārtojas pašas no sevis. Tāpēc būtiski saprast cēloni - kāpēc naudas nav? Un tad - ko darīt, lai tā būtu? "Protams, vienkāršākais veids ir pateikt cilvēkam: nopērc tirkīzu un ieliec maciņā vai nēsā uz mazā pirkstiņa, jo tas saistīts ar finansēm. Tad jau mēs visi būtu bagāti, taču rezultāts nekad visiem nebūs vienāds. Bieži vien jāiesaka aplinkus ceļš, kaut kas iepriekš jānovērš, jāmaina. Varbūt cilvēkam trūkst godkāres un naudas akmens nepalīdzēs, kamēr viņš netiks galā ar šo savu mīnusiņu. Vai, teiksim, radošs cilvēks. Kā viņš var pelnīt naudu? Ar radošām lietām, tāpēc šādiem ļaudīm nereti iesaka kādu radošas idejas veicinošu akmeni, piemēram, serdoliku, kas attīsta fantāziju, rosina domas un tātad netiešā veidā stimulē naudas plūsmu. Tiešie naudas akmeņi ir tirkīzs, safīrs, ahāts, bet pārējie akmeņi būs pakārtotie, kurus izvēlēsies saistībā ar konkrēto jomu un profesiju, kurā cilvēks grib darboties, vai arī saistībā ar īpašībām. Piemēram, cilvēkam, kam ļoti grūti pieņemt lēmumus, palīdzēs citrīns (dzeltenas krāsas caurspīdīgs kvarcs) - cilvēks kļūs noteiktāks. Tās ir nianses, kas ir ļoti svarīgas," teic Māra.

Ir vēl kāds svarīgs princips, kas jāpatur prātā visiem, kuri vēlas uzsākt biznesu vai vienkārši nolēmuši, ka nu gan pienācis laiks pelnīt lielo naudu. Darīt jāsāk uzreiz, kad radusies ideja, nevis tad, kad process jau sācies. Tā esot biežākā kļūda - "kad man būs, tad darīšu". Nekā, jāsāk darīt pirms tam! Un pēc tam jau visas figūriņas, akmeņi, rituāli tiks izmantoti biznesa un naudas plūsmas uzturēšanai.

Nauda, kā ikviena energoinformatīvā substance, jūt mūsu attieksmi, tāpēc tādi izteicieni kā "lai velns parauj to draņķa naudu!" vai "un par tādiem grašiem man jāvergo?" nebūtu vēlami, ja gribam sasniegt turību. Naudai vajadzīga uzmanība un laipnība, nevis sodīšanās un nievas. Pat tad, ja naudas ir maz, jāpasaka paldies, ka tā vispār ir, vienalga, kādā daudzumā.

Nereti mēdz jautāt: bet, ja es tam visam neticu, vai tas darbosies? Ticība iedarbību pastiprina, jo domai nenoliedzami piemīt liels spēks. Taču var arī nelietot nekādus simbolus un priekšmetus, bet vienkārši paziņot: man viss būs kārtībā!

Galvenais ir neraidīt negatīvu enerģiju, pilnīgu antiticību, tad rezultāts būs. Protams, jāievēro arī atbilstoši nosacījumi. Galu galā - pamēģināt taču var!

Nauda - tas ir labi!

Nauda ir enerģija, viena no Dieva daudzajām enerģētiskajām izpausmēm, tā strādā pēc noteiktiem likumiem un principiem, un, ja tos pārzina, cilvēks bez piepūles var kļūt tik bagāts, cik vēlas, - teic Nora Kalnmale, psiholoģijas zinātņu maģistre, Durgas tempļa hinduisma vecākā skolotāja, kas vadījusi daudzus seminārus par naudas piesaisti un domāšanas maiņu finansiālās brīvības virzienā.

Viņa uzskata, ka svarīgākais ir tikt galā ar mūžīgā pieticīgā neveiksminieka sindromu un sagraut stereotipus un pašu noteiktās robežas. Kā hinduisma skolotāja atbilstoši savai mācībai Nora uzsver, ka dzīve jātver kā nebeidzamas baudas avots, turklāt nauda ir viens no šīs baudas pamatiem, savukārt būt nabagam vai bagātam - tā ir katra cilvēka brīva izvēle. Bez jebkādiem ierobežojumiem.

"Stereotipu saistībā ar naudu, turību ir daudz, un tie ir visai spēcīgi. Viens no sīkstākajiem stereotipiem ir šāds: nauda ir kaut kas slikts. Ja esi nabags, tātad jauks un garīgs, ja bagāts - noteikti ļauns, materiālistisks mūdzis," pasmaida Nora. "Lūk, vēl viens - naudu var iegūt, kaut ko smagi upurējot, vai nopelnīt ar pārcilvēcisku piepūli. Tādus piemērus var minēt daudz. No tiem visiem jātiek vaļā. Ja gribi būt bagāts, ir svarīgi mainīt domāšanu par 180 grādiem, atteikties no mūžīgās pieticības, šī "dodi dienišķo maizi" principa. Ja taujāsim pēc dienišķās maizes, tas ir, lai varam nomaksāt rēķinus un paēst, tad tik arī dabūsim. Taču nav nekas slikts gribēt vairāk - šajā ķermenī mēs dzīvojam vienu reizi, un nauda dod lielu brīvību nodzīvot šo dzīvi skaisti. Hinduismā dieviete Lakšmī māca dzīvi tvert kā nebeidzamu baudu, un nauda ir viens no priekšnoteikumiem, lai to varētu darīt. Varam, protams, vēlēties, lai būtu spēks vēl pēc garas, nogurdinošas dienas vakariņu traukus nomazgāt, bet varbūt labāk vēlēties vakariņot skaistā kleitā omulīgā restorānā?"

Nereti cilvēkiem šķiet, ka par visu šajā dzīvē bargi jāmaksā un kaut kas jādod pretī. Nora no hinduisma pozīcijām skaidro, ka nekādi baisi upuri, piemēram, par skaistu auto nav jānes: "Nav robežu, kur ir došana un ņemšana. Es gribu, man tiek dota iespēja, es šo iespēju izmantoju. Iespējas izmantošana jau ir došana pretī. Viss notiek ļoti dabiski un normāli. Atnāk ideja, kā iegūt naudu jaunai mašīnai, tu ķeries klāt un to realizē. Realizēšanas process ir došana, jo tajā tiek iesaistīti citi cilvēki, kuri iegūst gan pieredzi, gan finansiālu labumu. Cilvēki bieži baidās - jā, es gribēšu jaunu auto, dabūšu, un tad man būs par šo iespēju jāmaksā ar veselību, attiecībām vai vēl ko. Taču dzīvē viss notiek ļoti vienkārši. Mēs paši šo procesu mēģinām padarīt mākslīgu, liekam robežas, šķēršļus. Mums ir bail dzīvot, bail ļauties. Daudzi cilvēki sevi neciena, nemīl, viņiem ir zems pašvērtējums. Ja tu sevī apzinies dievišķos aspektus, dzīve būs dievišķīga. Ir cilvēki, kas to ir sapratuši, bet vairākumam diemžēl nav pat elementāru zināšanu, piemēram, par sevi, par saskarsmes psiholoģiju, komunikāciju. Ko tad tur runāt vēl par smalkākām lietām! No kurienes tad tā labā dzīve radīsies?"

Nora Kalnmale uzsver vienu no izplatītākajām kļūdām - nereti ļaudis vēlas naudu pašas naudas dēļ. Sak', būtu man daudz naudas, tad tik es sāktu dzīvot, tad tik man viss būtu labi. Viens no galvenajiem likumiem ir, lai būtu mērķis. Ir jāvēlas, piemēram, ceļojums uz konkrētu vietu, kam nepieciešami 1500 latu, vai jauna māja, jauna automašīna. No sākuma jābūt noformulētai vēlmei, tikai tad nāk nauda. Tad, kad cilvēks iztēlojas, redz sevi lidmašīnā, viesnīcā, kūrortā, jaunajā mašīnā, kad to sajūt pa īstam, tad enerģētiskā līmenī zemapziņā sāk veidoties situācijas, notikumi, kuru rezultātā uzrodas vajadzīgie cilvēki, lietas, finanses.

Iz sentēvu gudrību pūra

* Kas atrod divas vārpas uz viena stiebra, tas to gadu taps bagāts. Jumja vārpu vajag glabāt makā, tad naudas nekad netrūks.

* Pirmo reizi dzirdot dzeguzi kūkojam, jābūt naudai kabatā, tad būs bagāts. Vēl ir ieteikums kabatā esošo naudu tajā brīdī pašķindināt.

* Lai kļūtu bagāts, Jāņu nakti jāstaigā apautām kājām pa rasu. Kurpēs sabirusī rasa pārvēršoties par naudu.

* Kabatā jānēsā kastanis, tas veicina pārticību.

* Nauda jānogulda augoša Mēness laikā, lai tā augtu kopā ar Mēnesi.

* Lai mājā netrūktu naudas, katrā istabas stūrī novieto pa vienai monētai.

* Sīknauda mājās jāglabā māla podiņā, vēlams, slēptā vietā, tad naudas nekad netrūks.

* Lai mājās nāktu nauda, slota jātur ar kātu uz leju.

* Rudens kartupeļu talkas laikā jācenšas paņemt pēdējo kartupeli no lauka, tad būs daudz naudas.

* Nauda nemīl tukšas kabatas, tukšu maku un notrūkušas pogas.

Interesanti fakti par naudu

* Par smagākajām metāla monētām tiek uzskatītas taisnstūrveida zviedru vara monētas, ko kala 18. gadsimtā. Viena monēta svēra 19 kilogramu 710 gramu.

* Vismazākā gan svara, gan vērtības ziņā bija kāda Krievijas monēta. To dēvēja par pusnaudiņu. Tās vērtība bija 1/4 kapeikas, bet svars - tikai 0,17 gramu.

* Naudu no visneparastākā materiāla 19. gadsimta sākumā izlaida kāds krievu un amerikāņu kopuzņēmums Aļaskā. Naudu, kas bija izgatavota no roņādas, lietoja līdz 1826. gadam.

* Senie ķelti bija tik pārliecināti par tikšanos pēcnāves dzīvē, ka mēdza aizdot naudu ar noteikumu, ka tā tiks atdota viņsaulē.

* Kvakiutlu cilts indiānis, aizņemoties naudu, var ķīlā atstāt savu vārdu. Kamēr parāds nav atdots, viņu neviens nesauc vārdā.

* Kādā Klusā okeāna salā līdztekus ASV dolāriem apritē ir arī milzīgas akmens monētas ar caurumu centrā - fei. Lai tādu monētu pārvietotu, vajag 20 vīru, tāpēc ar tām nenorēķinās ierastā veidā, bet vienkārši uz akmens monētas iezīmē jaunā īpašnieka vārdu.

* Kad Romas imperators Vespasiāns pārņēma impērijas ekonomiku, tā bija visai bēdīgā stāvoklī, taču viņš kā apdomīgs un saimniecisks vadītājs pieņēma dažus nepopulārus, bet ienesīgus lēmumus, un valsts kase sāka pildīties. Tieši viņš ir teiciena "Nauda nesmird!" autors - tā viņš, piebāzdams naudu pie deguna dēlam, atbildēja uz viņa pārmetumiem par to, ka ieviesis nodokļus par sabiedriskajām tualetēm.

* Cik sen eksistē nauda vai tās ekvivalents, tik seni ir arī viltošanas paņēmieni. Piemēram, senie acteki kā naudu izmantoja kakao pupiņas. Un jau tolaik atradās apsviedīgi viltnieki, kas tukšos pupiņu apvalkus mēdza piepildīt ar zemi vai māliem.

Simbolu valoda

Naudas akmeņi

Tirkīzs, ahāts, safīrs, kalnu kristāls. Pēdējais ir ļoti spēcīgs biznesa akmens. Novietots tā dēvētajā biznesa stūrī pēc fenšui principiem - no durvīm pa diagonāli pretējā kreisajā stūrī -, tas stiprina biznesa izaugsmi.

Naudas formas

Biznesa stūrī var likt piramīdas - gan kristāla, gan cita materiāla. Labi derēs kvadrāta forma, var dedzināt kvadrātveida sveces.

Naudas figūriņas

* Zilonītis, bet noteikti ar snuķi uz augšu.

* Pūķis un fēnikss, nereti attēloti kopā. Tās var būt gan figūras, gan attēli. Galvenais, lai simbols atrastos telpā vai, vislabāk, biznesa stūrī vai pareizajā debespusē. To, kura debespuse būs īstā, nosaka individuāli.

* Trijkāju vardīte ar monētiņu mutē. Vislabāk no nefrīta vai oniksa. Ļoti svarīgi, lai neviena no figūriņām neraudzītos ārā ne pa logu, ne pa durvīm, jo tām it kā jānāk iekšā.

* Zivs. Reizēm arī divas zivis vai vairākas, jo ir būtiski, vai bizness pieder vienam vai vairākiem cilvēkiem. Zivtiņa var gan karāties, gan būt stacionāri novietota vai attēlota sienas rotājumos. Tām, kas piekārtas, mutē var ielikt uzrakstītu kādu vēlējumu, piemēram, es gribu, lai man turas nauda, lai man šodien ienāk tik un tik naudas. Zīmītes var mainīt. Zivtiņai jākarājas brīvi.

Naudas augi

* Apelsīna kociņš - gan dabisks, gan mākslīgs. Svarīgi, lai tas nav mazs un panīcis. Apelsīns simbolizē zeltu. Ķīniešu valodā apelsīns ir kum, un arī zeltu sauc tieši tāpat.

* Arī orhideja simbolizē un piesaista naudu. Ķīnieši dod priekšroku mākslīgiem augiem, jo mēs nereti dzīvos augus piemirstam apkopt, un tad sanāk, ka biznesa stūrī nīkst savītusi orhideja. Tad jau labāk, lai tur nav nekā!

* Vēl derēs arī mākslīgie naudas kociņi. Tiem parasti visas lapiņas ir no viena akmens (daudzkrāsainie ir laimes kociņi). Ja vēl lapas ir no tirkīza, būs divkārša iedarbība.

Jāatceras, ka figūriņām jāatbilst telpas iekārtojumam un proporcijām. Figūriņas nedarbosies, ja būs iejauktas papīros vai krāmos, mētāsies aizmirstas un noputējušas. Tās jākopj, akmeņi jāmazgā un enerģētiski jāattīra. Jābūt kontaktam: jāpieskaras, jāpadomā, jānotīra, jāparunājas.

Visi raksti

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 6 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 9 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 5 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 5 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 6465 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

Nav komentāru

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas