Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Jaunajā žurnālā Leģendas

Jaunajā žurnālā Leģendas

12.11.2014

Iespēja abonēt žurnālu Leģendas Ekioskā!

Pensiju evolūcija

Agrāk pensijas maksāja tikai izredzētajiem, un maksāt vai nē - tā bija monarha izvēle. Ar laiku izveidojās apjomīga sociālā sistēma, kas mūsdienās eksistē daudzās valstīs. Tagad šķiet pilnīgi neiedomājami, ka varēt nebūt ne pensiju, ne pensionāru.

Sarunas ar citu pasauli

Daži pētnieki uzskata, ka ar buršanos cilvēce aizrāvusies jau savā rītausmā. Taču nenoliedzami visslavenākais laiks, kad tika runāts par burvjiem un raganām, ir vēlīnie viduslaiki un agrīnie jaunie laiki. Toreiz tūkstošiem cilvēku tika vainoti burvestībās un sadedzināti sārtos.

Dārgakmeņi augļu kronī

Augļu uzturvērtība ir galvenais, kam tagad pievēršam uzmanību. Bet pirms tūkstošiem gadu cilvēki tos uzlūkoja citādi - kā retumu, delikatesi, kultivēšanas izaicinājumu un kultūras simbolu. Daži senie augļi bija tik vērtīgi kā dārgakmeņi.

Pēdu jaucējs

Mūziķis, dzejnieks un aktieris Mārtiņš Freimanis uz visiem laikiem palicis publikas sirdī kā dzīvesprieka un mīlestības pārpilns bērns. Taču viņš bija šķietami nesavienojamu pretmetu iemiesojums - arī līdz sāpēm vientuļš un nesaprasts. Daudzi to nemanīja līdz pat Mārtiņa aiziešanai.

Bīstamākais terorists Eiropā pret karali

Tā dēvēto Marseļas atentātu uzskata par vienu no skaļākajām 20. gadsimta politiskajām slepkavībām. Patiesībā tas bija terorakts, pašnāvnieciska misija, kas palikusi vēsturē kā viens no pirmajiem atentātiem, kuru gandrīz pilnībā izdevās nofilmēt.

Mūžīgais sekssimbols - Emanuēla

Mūsdienu interneta laikmetā nav nekādu problēmu ar dažiem peles klikšķiem datora ekrānā uzburt izvirtības, kas pat Sodomas un Gomoras iedzīvotājiem liktu pietvīkt. Taču ekrāna seksa laikmets sākās samērā nevainīgi  - ar franču daiļavas Emanuēlas piedzīvojumiem pirms 40 gadiem.

Zviedru komjaunietis atgriežas

Padomju zemūdens kuģu medības Zviedrijas fjordos kļuva par vienu no spilgtākajiem un noslēpumainākajiem aukstā kara simboliem. šķita, ka šī sāga uz visiem laikiem palikusi 20. gadsimta vēsturē, taču kādam ir izdevīgi, lai rēgi dzelmē atkal atdzīvotos.

Forda kunga lielais plāns

Dažkārt šķiet, ka cilvēki, kam pieder daudz naudas, ir nolemti paveikt ko neprātīgu un neglābjami izgāzties, lai pēc tam, guvuši mācību, dotos uz priekšu un neveiksmīgo pieredzi pārvērstu vēl lielākā turībā. Tā gadījās arī vienam no pasaulē slavenākajiem autoražotājiem Henrijam Fordam.

Ževodānas nezvērs

No 1764. gada jūnija līdz 1767. gada jūlijam Francijā risinājās, iespējams, visbaisākā uzbrukumu un slepkavību sērija ne vien šīs valsts, bet arī visas Eiropas vēsturē. Pastāvēja aizdomas, ka slepkava nav cilvēks.

Nolaupīt Sinatru

Šis bija viens no tiem noziegumiem, kas satricināja visu Amerikas sabiedrību, taču ne jau traģisma, bet drīzāk komisma dēļ. Tomēr Frenka Sinatras juniora nolaupīšanas bezjēdzīgais plāns atstāja paliekošas pēdas visu iesaistīto dzīvē.

Virdžīnijas Vulfas ceļš uz bāku

Šis ir stāsts par sievieti, kura iegājusi vēsturē, pateicoties savam talantam, spītībai un drosmei. Viņas paveiktais iedveš apbrīnu, bet dzīve kalpo par apliecinājumu senajai gudrībai, ka tam, kam ir daudz dots, par to ir arī jāmaksā.

Visi raksti

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 10 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 13 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 8 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 9 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 6708 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

 • Greetings dārgais Mans vārds ir Miss Adure es gribētu, lai būtu labs mīlas attiecības ar jums, lūdzu, rakstiet man atpakaļ, izmantojot manu privāto e pasta adresi () let me nosūtīt jums manas bildes un pastāstīt vairāk par manu sevis, pateicoties yours garām Adure
  [[]]
  Greetings dear My name is Miss Adure i will like to have a good love relationship with you please write me back through my private e mail address () let me send you my pictures and tell you more about my self,thanks Yours miss Adure

  Missalena Pirms 1 gada, 9 mēnešiem
 • Anne Charlottemcclain from please reply me with my )

  Anne132 Pirms 1 gada, 1 mēneša
 • Jūs vēlaties naudu starp privātpersonām ieguldīt nekustamajā īpašumā vai iegādāties automašīnu vai parādu konsolidācijai aizdevumu vai kredītu izpirkšanai vai personīgos nolūkos. Ja jums ir laba reputācija un spēj izpildīt savas saistības maksāt, lai es varu jums apliecināt, ka aizdevuma noteikumi lietderība krūtsgals drošu un pieejamu visiem sabiedrības slāņiem.
  Mans procentu likme ir 2%, saskaņā ar noteiktu pabalstu. Atmaksas termiņš tiek sniegta saskaņā ar ienākumiem no aizņēmēja poolt.Olid jūs atteicāties aizdevumu neatbilst Bankas prasībām jebkur, nevilcinieties sazināties ar mani pa pastu:

  vergaro01 Pirms 4 mēnešiem, 1 nedēļas

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas