Ritini un būs vairāk ↓
Raksts
Ziemeļblāzma nošu lapā

Ziemeļblāzma nošu lapā

04.03.2013

Kristīne Alberte, Romāns Koļeda, žurnāls Citāda Pasaule, par pasauli, ko tikai nojaušam, iespēja abonēt e-kioskā

Kā ir dzīvot Kembridžā - vietā, kur staigājuši, elpojuši un radījuši daudzi dižgari?

Tā vide ir unikāla! Tur dzīvojuši lielākie prāti, jūtama zinātnes un pētījumu aura, vēstures klātesamība. Kad iztēlojos, ka tur staigājis Īzaks Ņūtons... Visas tās grāmatas un greznās zāles.

Kembridžā valda īpaša gaisotne. Kad sirmie profesori, kurus ik dienas redzu bibliotēkās, baseinā, baznīcā, parkā, uzaicina mani savos privātajos apartamentos, es arvien no jauna pārliecinos, ka viņi nemaina ne savu izturēšanos, ne runas veidu. Viņi visur ir vieni un tie paši cilvēki. Atkal un atkal nākas pārliecināties par veco patiesību - jo lielāks cilvēks, jo vienkāršāks viņš ir. Arī es vēlētos būt tik vienkāršs.

Kembridžā dominējošā ir zinātne, un man tas ļoti patīk. Piemēram, kāds zinātnieks no ASV ieradies Kembridžā, lai turpinātu savu pētījumu par Arktikas ledājiem. Tas mani ļoti interesē, jo man ir opuss Viltus saules par ledus kristāliem augstu atmosfērā, kas, laužot saules gaismu, rada skaistus gaismas plankumus. Un mums raisījās kolosāla diskusija.

Esmu ļoti iecienījis pētnieka Roberta Skota vārdā nosauktā Polārā institūta un muzeja bibliotēku - materiālu klāsts ir vārdos neaprakstāms! No vēsturiskajiem ekspedīciju žurnāliem līdz pat jaunākajiem pētījumiem par Arktiku un Antarktiku. Tur var iepazīties ar Roberta Skota traģiskās ekspedīcijas (Dienvidpola atklāšana) materiāliem - vēstulēm, ko viņš un viņa biedri rakstījuši tuviniekiem, saprotot, ka atpakaļceļā kuģi vairs nesasniegs. Skots Dienvidpolu sasniedza 1912. gada 18. janvārī un konstatēja, ka norvēģis Amundsens jau 1911. gada 21. decembrī paspējis tur iespraust savu karogu. Valdot ļoti sliktiem laika apstākļi, atpakaļvirzīšanās kļuva aizvien grūtāka, pat neiespējama, turklāt beidzās pārtika. Viņus atrada pēc astoņiem mēnešiem... Savas izjūtas par Skota traģēdiju esmu ielicis opusā Pēdējās vēstules čellam un elektronikai. Pētnieka pēdējā vēstule adresēta sievai, un to caurstrāvo skumjas, uzmundrinājums un mīlestība. Toreiz pētnieks rakstīja, lai sieva veicina viņu trīsgadīgā dēla interesi par dabas un vēsturi. Biju pārsteigts, uzzinot, ka viņu vienīgā atvase sers Pīters Skots vēlāk studējis Trīsvienības koledžā un vēlāk kļuvis par ievērojamu ornitologu.

Man ir sajūta, ka vēsture mani uzrunā un māksla, mūzika ir tas tilts, kas sajūtu līmenī savieno pagātni ar šodienu. Šajā procesā ir kaut kāda saikne, pieskaršanās. Mani skaņdarbi bieži ir balstīti uz vēsturiskiem notikumiem, piemēram, iedvesmu opusam Leģenda par iemūrēto sievu smēlos albāņu leģendā, oratorijai Kristus ciešanas un augšāmcelšanās - Lieldienu stāstā, Piliens okeānā - Mātes Terēzes dzīvē, Aizej, lietiņ - manas omītes bērnības ganu gaitās. Tūkstošiem gadu vienas un tās pašas debesis, tas pats vēja pieskāriens vaigam, tā pati ieelpa un izelpa, acu aizvēršana un atvēršana, tikai paaudze cita. Jo tālāka, jo laikam arī svešāka. Kaut kā skumji. Skumji, ka nevaru satvert un izjust tos tālumus tik nepastarpināti, cik vēlētos. Bet tā vēlme ir neizsakāmi stipra!

Tikpat stipra kā tā, kas liek doties un medīt ziemeļblāzmu? Pastāstiet par šo projektu!

Jā, tagad manu prātu nodarbina projekts par ziemeļblāzmu, jo pēc veiksmīgajām Viltus saulēm bija aicinājums turpināt rakstīt mūziku par atmosfēras fenomeniem. Dzima doma par opusu Ziemeļu gaisma korim un orķestrim. Nesen ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra atbalstu devos aiz polārā loka, lai tiktos ar Tromsas universitātes profesoru un vairāku grāmatu autoru, zinātnieku un folkloras speciālistu Asgeiru Breki, kurš ir pētījis šo atmosfēras fenomenu. Piecās minūtēs viņš man iedeva tik izsmeļošus materiālus, kādus nebiju atradis pat Kembridžas universitātes Centrālajā bibliotēkā. Tromsā kā domubiedru uzmeklēju arī profesionālu ziemeļblāzmas fotogrāfu Kjetil Skogli, kurš sadarbojies gan ar BBC televīziju, gan Japānas un Brazīlijas producentiem, lai veidotu materiālus par šo dabas parādību. Turpinu vākt folkloras materiālus. Skandināvijas, Grenlandes, Skotijas, Ziemeļamerikas, Krievijas un citu ziemeļu zemju senajām tautām ir ļoti spilgtas un pārsteidzoši atšķirīgas leģendas par ziemeļblāzmu. Piemēram, tā tiek salīdzināta ar lapsas astes gaisā uzsviesta sniega mirdzumu vai jūrā peldošo siļķu sānu atspīdumu debesīs un pat ar mirušo dvēseļu dejām un bumbas spēlēšanu. Savāktās tautasdziesmas un stāstus es ievīšu skaņdarba muzikālajā audumā, lai beigās taptu lielformas opuss ar autentisku folkloras un modernu videomateriālu izmantošanu.

Kā izpaužas ziemeļblāzmas medības?

Es noīrēju auto un braucu pa Norvēģijas ziemeļiem, vērojot debesis. Un es to redzēju! Gan baltu un zaļu, gan zilganu un sarkanīgu. Gan kā mierīgu joslu, gan kā pulsējošu bālu plankumu, gan kā putnu spārnu vēdas pa visu debesjumu. Tā bija gan aiz kalniem, gan tieši virs manis. Es pat apraudājos - kāds skaistums un mūžība! Es noteikti tur atgriezīšos ar visu ģimeni.

Kembridžā jau no pirmās dienas jūtos kā pētnieks, jo tā vide mani stimulē meklēt, lasīt, domāt, rosina manu daiļradi attīstīties pārsteidzošos virzienos. Man ir sapnis piedalīties ekspedīcijā uz Ziemeļpolu vai Dienvidpolu. Līdzīgi kā dāņu gleznotājs Haralds Moltke, kurš devās līdzi zinātniskajām ekspedīcijām uz Īslandi, lai savos zīmējumos fiksētu redzēto.

Kas jūs vairāk iedvesmo radošam darbam - laime un līdzsvars vai iekšēja cīņa un dvēseles sāpes?

Es nemaz nevaru pastrādāt, kad man ir lieli pārdzīvojumi. Nākamajā rītā skatos uz naktī jūtu uzplūdā sakomponēto un saprotu - tā nav mūzika. Drīzāk nāk smiekli... Lai darītu darbu, man sevī tomēr jāuztur vēss racionālisms, skaidrs prāts. Mani nesaista cilvēku triviālie priekšstati par Dieva sūtīto mūzu, jo radošajā procesā nesaskatu īpašu providences pieskārienu. Ja kādam cilvēkam Dievs pieskaras, viņš vairs savu roku neatņem un ir klātesošs nepārtraukti, vienīgi šī klātbūtne ne vienmēr ir skaidri izjūtama dzīvē.

Vai jūs sapņos mēdzat klausīties mūziku, vai sapņojat, ka to komponējat?

Šķiet, ka ne. Jaunrades process manī norisinās, esot pie pilnas apziņas. Bet interesanti, ka domas un pārdzīvojumi, arī ar mūziku saistītie, vēlāk miegā saslēdzas tik neiedomājamās kombinācijās, ka jābrīnās!

Naktīs redzu daudz dīvainu sapņu. Tie ir ļoti bagātīgi un krāšņi. Pārsvarā miegā notiek savdabīgs dienas notikumu sakārtošanās process, bet gadās arī neizskaidrojamas sakritības. Ne vienreiz vien esmu sevi pieķēris: šajā zaļajā pļavā, sāļajā jūras ūdenī vai skaistajā Eiropas pilsētā jau esmu bijis. Sapnī! Šīs deja vu izjūtas ir ļoti reālas, un es nebeidzu vien brīnīties, cik interesants ir cilvēks. Mēs esam līdz galam neizdibināmas būtnes.

Bieži tiek uzskatīts, ka sākums radošiem impulsiem meklējams bērnībā. Vai par sevi arī to varat teikt?

Man bija laimīga bērnība. Mamma bija mūzikas skolotāja un estrādes soliste, tāpēc arī es dziedu jau kopš bērnudārza vecuma. Atminos, kā vakaros gāju mammai līdzi uz mēģinājumiem vietējā estrādes ansamblī Priekules kultūras namā. Skanēja ģitāra un bungas. Tas mani tiešām piesaistīja mūzikai. Patiesībā mamma mūs ar brāli audzināja ļoti zinoši, lai uzturētu mūsos zinātkāri, un pietiekami stingri, lai atturētu no palaidnībām. Vecāki bija šķīrušies, un mēs augām bez tēva, lai gan viņš dzīvoja tajā pašā pilsētā un mēs dažreiz tikāmies.

Biju paklausīgs bērns. Man bija vieglāk tādam būt, jo esmu trīs gadus jaunāks par savu brāli un tiku redzējis, kādas sekas mēdz būt nerātnībām. Mēs patiesībā nejutām nekādus ierobežojumus, jo līdz vēlai naktij spēlējāmies ar citiem sētas bērniem.

Kā jūsos ienāca ticība?

Man bija četrpadsmit gadu. Sākās Atmoda. Un pēkšņi visas baznīcas bija cilvēku pilnas. Man gribējās uzzināt, kas tur notiek. Mani virzīja vistīrākā ziņkāre, lai gan... bija arī savs aprēķins. Redz, man kā izteiktam teicamnieka tipam, dažādu pulciņu aktīvistam, līderim vienmēr it visā - korī, sporta laukumā, klasē - patika būt pirmajam. Bet tad pēkšņi uzzināju, ka daži klasesbiedri apmeklē svētdienas skolu. Tas man bija kaut kas pilnīgi jauns, turklāt viņi ļoti daudz runāja par nometnēm, braucieniem, amerikāņu Ziemassvētku paciņām. Man arī gribējās dabūt paciņu ar amerikāņu končām! Paciņu nedabūju, bet trāpīju uz svētdienas skolas mācību gada noslēgumu. Pasākums bija ļoti sirsnīgs, ēdām torti. Pieteicos vasaras nometnei ar dzīvošanu teltī, un vēlāk kristīgo jauniešu pulciņā satiku daudzus citus teicamniekus no savas skolas. Tā bija gluži cita pasaule, kas vairāk balstījās pagātnes notikumos, Bībelē, nevis tehnoloģijās un industriālās nākotnes vīzijās. Konstatēju vienkāršu patiesību: sabiedrība bez ticības Dievam nespēj atbildēt uz būtiskiem, eksistenciāliem jautājumiem.

Tad jau iznāk, ka Darvina teorija nepasaka visu par cilvēku...

Iedomājieties, Kembridžā satiku profesoru no Kanādas Mārtinu Tomasu Bārlovu. Viņš ir Čārlza Darvina mazmazmazdēls! Mārtins ir matemātiķis, viņa sieva Kolīna - skulptore. Ar viņiem tiekos svinīgajās vakariņās, dažkārt arī dievkalpojumos koledžas kapellā. Jau pirmajās vakariņās mums raisījās sarunas par ceļojumiem un mākslu. Mārtins mani aicināja paviesoties viņu īpašumā Skotijas ziemeļos, kur ir gan skaista daba, gan visi nepieciešamie apstākļi, lai varētu radoši strādāt. Kolīna stāstīja par akmens, kaula un ledus apstrādi, par Havaju salām, kur 4200 metru augstumā Mauna Kea vulkāna virsotnē izvietota pasaulē lielākā observatorija. Debesjums, kuru nekad neaizsedz mākoņi, apvārsnis un sadarbība ar zinātniekiem interesantā veidā pārdzimuši Kolīnas mākslas darbos. Vienreizēji!

Jūs esat studējis baptistu teoloģiskā seminārā. Kāpēc tomēr nekļuvāt par mācītāju? Vēsturē jau bijuši precedenti, piemēram, priesteris un komponists Antonio Vivaldi...

Esmu gan sludinājis no kanceles, gan izvadījis pēdējā gaitā trīs cilvēkus. Atminos, eju pa Mūzikas akadēmijas gaiteņiem ar kolēģi Santu Ratnieci un pēkšņi saku viņai: "Zini, es vakar cilvēku apglabāju..." Tev vajadzēja redzēt, kā viņa no manis atsprāga!

Skaidri apzinājos, ka par vienkāršu draudzes mācītāju nekad nekļūšu, mani drīzāk saistīja pasniedzēja, kristīgā psihologa, padomdevēja ceļš, tāpēc pēc vidusskolas iestājos Latvijas Universitātes Psiholoģijas fakultātē. Tiesa, šīs studijas man izrādījās par smagu, «noplīsu» jau pirmajā neirolingvistiskās programmēšanas nodarbībā - kad sāku stāstīt, ko meditācijā pēc acu aizvēršanas redzu, man kļuva slikti, reiba galva un bira asaras. Šīm reakcijām bija savi iemesli, jo pirms trim dienām bija nomiris mans istabas biedrs. Es to ļoti pārdzīvoju. Dainis aizgāja pavisam jauns.

Tajā piektdienas vakarā pārējie bija aizbraukuši, un mēs palikām istabiņā divi vien. Tās kopmītnes jau ir drausmīgas. Logā saule vispār neiespīd. Dzirdama tikai bērzu birztalas šalkoņa un attālie automašīnu trokšņi. Depresīva atsvešinātības izjūta. Dainis grasījās nedēļas nogali pavadīt pie māsas, pēc piecpadsmit minūtēm jau vajadzēja būt autobusam. Viņš stāvēja saģērbies, es skatījos televīziju, bet tad pie mums ieskrēja studiju biedrs sporta tērpā un jautāja Dainim: "Nu, tu nāksi spēlēt basketbolu?" Dainis atbildēja, ka šoreiz izlaidīs, jo dodas pie māsas, taču tad viņš pārdomāja, ātri pārģērbās sporta tērpā un aizskrēja. Nepagāja ne desmit minūtes, kad ieradās aicinātājs un izmisis sauca, ka Dainis, ķerdams bumbu, pakritis un acumirklī nomiris. Aizsteidzos uz zāli... Nekad neaizmirsīšu viņa pārvērsto seju!

Centos nomierināties, lasot Bībeli, taču acu priekšā redzēju tikai mirušā puiša seju. Zvanīju savam mācītājam. Tā nakts man bija ļoti grūta.

Palīdzību man piedāvāja psiholoģijas pasniedzēja, kurai biju izstāstījis, ka netieku vaļā no Daiņa sejas. Sekojot viņas metodei, iztēlojos saulrietu un domās to ieliku gleznas rāmī; blakus novietoju gleznu ar Daiņa seju, tad skaitīju līdz trīs un - hop! - aizliku sejai priekšā saulrietu. Manipulāciju atkārtoju tik ilgi, līdz Daiņa seju redzēju jau saulrieta fonā. Beidzot manī iestājās miers, bailes bija pagaisušas. Galu galā todien debesīs tiešām spīdēja saule. Pie sevis prātoju - cik vienkārši ar klikšķa palīdzību var atrisināt cilvēka problēmas, bet kur tajā visā ir Dievs? Uzzināju, ka, studijas turpinot, man uz savas ādas būs jāizbauda arvien nopietnākas psiholoģiskās ietekmēšanas metodes, līdz pat hipnozei. Runāju par to ar mācītājiem un, pārdomājis savu romantisko dabu, kas psiholoģijai par labu nenāk, izņēmu dokumentus no augstskolas, lai iestātos baptistu teoloģiskajā seminārā.

Dievam izrādījās citi plāni - muzikalitāte, kas manī ielikta šūpulī, rāvās uz āru. Biju pārāk ilgi sevi apslāpējis.

Cilvēks ir vienīgā dzīvā būtne uz Zemes, kura skaidri zina, ka nomirs. Nāves apziņa daudziem šķiet biedējoša. Kā ir ar jums?

Tagad man ir ļoti bail no nāves. Mana omīte stāstīja, ka viņai jaunībā arī bijušas lielas bailes nomirt, bet mēs nupat viņai nosvinējām deviņdesmito jubileju. Omīte vairs nebaidās no nāves. Savukārt es jūtos tā, it kā pusi sev atvēlētā ceļa jau būtu nogājis. Un mani māc šausmas, cik maz esmu paguvis izdarīt savos trīsdesmit piecos gados. Dažreiz šķiet: ak kungs, jau atkal vakars, vēl taču neko neesmu paveicis! Pēdējos gados manas pārdomas kļuvušas globālākas, esmu tik daudz ceļojis, lidojis un pa iluminatora logu no augšas vērojis mūsu planētu... Un tad vienā brīdī tu konstatē, ka pasaule patiesībā ir ļoti maza.

Mēdz teikt, ka nemirstību mums nodrošina mūsu bērni. Pastāstiet par savējiem! Vai viņos ir iedzimis jūsu talants? Vai ticat, ka talantu var pārmantot?

Es lieku vienlīdzības zīmi starp talantu un dzīves aicinājumu jeb profesiju. Un man šķiet, ka cilvēkam ir neizsakāmi svarīgi saklausīt savu sirdsbalsi un atrast dzīves piepildījumu. Es domāju, ka darbīguma vibrācijas - vai tā būtu mūzika, fotomāksla vai jebkura cita profesija - ietekmē cilvēka gan garīgo, gan fizisko pasauli un tādējādi arī pārmantojamību. Darbojoties mākslu jomā, redzu, ka muzikalitāte manos bērnos raisās bez īpašas piepūles. Mana sieva gan nav mūziķe, bet skolotāja un grāmatvede, un gan jau arī viņas pragmatiskais skatījums ir bagātinājis mūsu bērnus. "Tu kā podiņš, es kā vāciņš" - šie Jāņa Šipkēvica vārdi ir par mums. Es jau 16 gadu vecumā zināju, ka Inese ir mans cilvēks, un šogad ir mūsu laulības 15 gadu jubileja.

Savulaik ar Inesi bijām vienojušies par obligāto māksliniecisko minimumu mūsu atvasēm: bērnu mūzikas skola. Tālākais... tad jau redzēs. Sākām pirmdzimto sūtīt mūzikas skolā. Trešajā gadā padevāmies, jo tā muzikālā disciplīna jau draudēja pāraugt bezjēdzīgā mākslas diktatūrā. Priecājamies, ka toreiz apstājāmies, jo šodien Emija labi mācās, dzied, arī sporto. Viņa jau ir liela, daudz vēro un saprot dzīves gudrības. Ar otro meitu ir citādi. Jau no piecu gadu vecuma Beta kopā ar Knīpām un knauķiem veiksmīgi apgūst skatuves mākslu. Šķiet, viņai ir aktieriskie dotumi, raksturiņš un skaļa balss. Savukārt par dēla Mārča domu gājienu es nespēju vien nobrīnīties! Viņš ir sportisks, ļoti labi jūt nepieciešamību pēc fiziskām aktivitātēm. Reizēm, kad dienā to ir bijis par maz, vakaros viņš izlemj pilnā ātrumā skriet pa mūsu garo koridoru no viena gala līdz otram vai spēlēt bumbu, vai imitēt cīņas mākslu. Viņam padodas arī matemātika. Jau četros piecos gados labi rēķināja, pat iemācījās pantiņu 2+2=4; 4+4=8; 8+8=16, un tā līdz pat 1024!

Tā vietā, lai meklētu bērnos talantus, man daudz vairāk patīk viņus vērot, kopīgi pavadīt laiku un diskutēt, bet man nešķiet īpaši jēdzīgi viņus strostēt vai uzpasēt. Es pārliecinos, ka izziņas procesā bērni atbildes atrod paši, un esmu laimīgs, ja varu būt līdzās viņu izaugsmē un pasaules iepazīšanā. Es negribu nedz iet bērnam pa priekšu, nedz arī stumt viņu no mugurpuses. Es gribu būt līdzās. Viņa talants nekur nepazudīs, gan jau to sajutīsim un noķersim!

Jūsu darbus min kā par iedvesmojošus, tādus, kas neatstāj vienaldzīgu... Vai kāds skaņdarbs uz jums ir atstājis neizdzēšamu iespaidu?

Jā, mani fascinē sirdsapziņas un dzīvības cildinājums Pētera Vaska opusā Balsis stīgu orķestrim, Austrālijas dabas tēlojums britu komponista Maikla Finisija simfoniskajā darbā Sarkanā zeme, Santas Ratnieces uzburtā tveice un vientulība opusā Sālsezers. Šiem skaņdarbiem piemīt skaidra vīzija, kas pasniegta unikāla vēstījuma veidā. Turpretī es nepiegriežu nekādu vērību skaņdarbiem, par kuriem varētu teikt: tie ir pārgudri un no pirksta izfilozofēti. Diemžēl mūzikā, un mākslā vispār, pērļu jeb, Sigvarda Kļavas vārdiem runājot - tīras mantas ir ievērojami mazāk nekā bezformīgu un no īstenības atrautu veidojumu. Un man šķiet, ka atslēga slēpjas gliemežnīcā un laikā. Autoram, savācot un izauklējot dažādus smilšu graudus, rodas vai nu pērle vai pusfabrikāts. Un publiskajā izpildījumā to skaidri var sajust, vai auklējuma laiks ir bijis pietiekams. Tāpēc es arī uzskatu, ka reizēm autori savā daiļradē mēdz būt negodīgi, nozogot laiku.

Visas intervijas

Redaktors iesaka

Tikai Mocarts

Tikai Mocarts

12. decembrī Lielajā Ģildē ...

Lasīt vairāk 16 komentāri
Sigulda velogida - seniora pavadībā!

Sigulda velogida - seniora ...

Ļauties rāmam un nesteidzīgam ...

Lasīt vairāk 16 komentāri
Latviešu mēmā kino zvaigzne

Latviešu mēmā kino zvaigzne

Izstāde un lekcija „Jaunā ...

Lasīt vairāk 11 komentāri
Akcija „Café Spleen jeb Augusts 1914”

Akcija „Café Spleen jeb ...

Rīgas - Eiropas Kultūras galvaspilsētas ...

Lasīt vairāk 11 komentāri

Iepazīšanās

Iepazīsties ar vairāk nekā 7498 seniori.lv lietotājiem!

Atrast

 • Compliment of the day to you. I am Ms Serina Johnson, I am sending
  this brief letter to solicit your partnership to transfer $9.5
  million US Dollars. I shall send you more information and procedures
  when I receive positive response from you.Kindly reply to me
  with this my alternative email address.( )
  Best Regards,
  Thanks
  Ms. Serina Johnson..........Sveiki,

  Kompliments no dienas jums. Es esmu Serina Johnson kundze, es sūtu
  tas īss vēstule lūgt jūsu partnerattiecības nodot $ 9,5
  miljoni ASV dolāru. Es sūtīt jums vairāk informācijas un procedūras
  kad es saņemt pozitīvu atbildi no you.Kindly atbildi uz mani
  ar šo manu alternatīvo e-pasta adresi. ()
  Ar laba vēlējumiem,
  paldies
  Ms Serina Johnson

  sarina Pirms 3 gadiem, 9 mēnešiem
 • $ __ $ :: ..... o: .... 0
  _ $ _________ $ .. o *: 0,0: ... *.
  _ $ _________ $ _ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $
  _ 111111111 $ $ _ $ _________ $
  _ 111111111 $ $ _ $ _________ $
  _ 111111111 $ $ _ $ _________ $
  __ 1111111 $ $ __ $ 111111111 $
  ___ 11111 $ $ ___ 111.111.111 $ $
  ____ $ 111 $ ____ $ 111.111.111 $
  _____ $ ® $ ______ 1111111 $ $
  ______ $ ________ $ 11111r $
  ______ $ _________ $ 111j $
  ______ $ __________ $ ® $
  ______ $ ___________ $ Sveiki
  Mans vards ir Miss Naomi,
  Es redzeju savu profilu šodien
  un, es aizpildit lielaku interese, lai sazinatos ar jums,
  es veletos, lai jus, ludzu sutit man
  e-pasta starpniecibu ()
  man nosutit jums manu attelu, un iepazistinat sevi ar you.I tiks gaida dzirdet no jums driz vien iespejams, jusu jaunais draugs Naomi.
  ______ $ ___________ $
  ______ $ ___________ $
  _____ $ $ $ __________ $

  Naomi Pirms 3 gadiem, 8 mēnešiem
 • Aizdevuma piedāvājumu finanšu starp Mr un Mrs īpaši Francija, Beļģija, Šveice, Rumānija, Itālija, Spānija, Kanāda, Portugāle, Vācija, Austrija, Indija, salas, Māršala...). Jums nepieciešams naudas aizdevumiem starp indivīdu sejas finansiālas grūtības, lai beidzot izkļūt no strupceļa, kas izraisījuši bankām, noraidījumu ierakstu pieteikties uz fondiem. Mēs esam starptautiska struktūra finanšu ekspertu, kas varētu veikt jums aizdevumu summa, kas jums nepieciešams un ar nosacījumiem, kas atvieglo dzīvi. Es varu jums palīdzēt šādās jomās: finanšu, hipotekāro kredītu, investīciju, auto aizdevumu, parādu konsolidācijai aizdevums, kredītlīnija, otrais Hipotekārais kredīts izpirkšanu, personas aizdevums. Mēs izsniedzam aizdevumus, sākot ar €5000 25 miljoni minimālā € līdz visām personām, kas ir spējīgs izpildīt nosacījumus. Esat reģistrējies, banka aizliegta, un jums nav favor no bankām. Mans procentu likme ir 2 % gadā. Ja jums naudu citu iemeslu dēļ, lūdzu, jūtieties brīvi sazināties ar mani, lai iegūtu vairāk informācijas. Es esmu pieejams tikties ar maniem klientiem, kas ilgst līdz pat 5 dienām pieteikuma formas saņemšanas. Ja jums ir interese, lūdzu, sazinieties ar mani plašāku informāciju. Lūk, mans e-pasts:  PS: Ziņojumu beidzot, lai palīdzētu tiem, kas ir nepieciešams.
  PALDIES PAR SADALI ŠO INFORMĀCIJU, LAI PALĪDZĒTU TIEM, KAM IR VAJADZĪGA NAUDA, LAI ATRISINĀTU PROBLĒMU, VAI VEIKT PROJEKTA.

  geraldine Pirms 1 gada, 10 mēnešiem
 • Jūs vēlaties naudu starp privātpersonām ieguldīt nekustamajā īpašumā vai iegādāties automašīnu vai parādu konsolidācijai aizdevumu vai kredītu izpirkšanai vai personīgos nolūkos. Ja jums ir laba reputācija un spēj izpildīt savas saistības maksāt, lai es varu jums apliecināt, ka aizdevuma noteikumi lietderība krūtsgals drošu un pieejamu visiem sabiedrības slāņiem.
  Mans procentu likme ir 2%, saskaņā ar noteiktu pabalstu. Atmaksas termiņš tiek sniegta saskaņā ar ienākumiem no aizņēmēja poolt.Olid jūs atteicāties aizdevumu neatbilst Bankas prasībām jebkur, nevilcinieties sazināties ar mani pa pastu:

  vergaro01 Pirms 1 gada, 1 mēneša
 • NEW KREDĪTU REFORMA procentos no 1,90% attiecībā uz visām

  Nepieciešams studējošā kredītu, kredītu, lai iegūtu vadītāja apliecību, auto aizdevumu, hipotēku, kredīta darbu, finansējumu personas projektu? Ar kapitāls, kas tiks izmantoti, lai nodrošinātu aizdevumus starp īstermiņa un ilgtermiņa konkrētus visiem nopietniem cilvēkiem, kuri reālajā nepieciešama, procentu likme ir 1,90%, virs termiņa atmaksas, un es ieviest risinājumus kredīts (1) ekskluzīvs un efficaces.Je esmu pieejams, lai apmierinātu manu klientiem līdz pat 48 stundām, lai redzētu, 2 dienas no saņemšanas jūsu pieteikuma veidlapas. nav nopietni atturēties persona

  Sazinieties tikai pa pastu.

  E-pasts:
  E-pasts:
  E-pasts:

  Antoniovale Pirms 8 mēnešiem, 4 nedēļām
 • Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .Man ir kapitāls, kas tiks izmantoti, lai piešķirtu īstermiņa un ilgtermiņa individuālo aizdevumu, sākot no 2000 € līdz 500.000 € līdz jebkuru nopietnu personai, kas vēlas aizdevumu 3% procentu gadā, atkarībā no apjoma aizdotā. Sīkāku informāciju, sazinieties ar mani pa pastu:

  moutier Pirms 8 mēnešiem
 • Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .Man ir kapitāls, kas tiks izmantoti, lai piešķirtu īstermiņa un ilgtermiņa individuālo aizdevumu, sākot no 2000 € līdz 500.000 € līdz jebkuru nopietnu personai, kas vēlas aizdevumu 3% procentu gadā, atkarībā no apjoma aizdotā.

  moutier Pirms 8 mēnešiem

 • Kredits piedavat nekadas izmaksas iepriekš.
  Kontaktpersona:

  credit_finance2017 Pirms 8 mēnešiem
 • Jus esat ieredni, zemnieki, mazie uznemumi, amatnieki vai jebkura veida personas, un jums ir nepieciešams aizdevums, lai apvienotu paradus vai lai palidzetu jusu uznemumiem atgriezties cela, vai atsaktu lielako dalu no jusu uznemumu bažam.
  Mes palidzam cilvekiem, kam ir finansialas grutibas, kuriem vajadzigs atbalsts saviem projektiem, vai lai vini varetu atmaksat savus paradus un sakt ar labu pamatu. Neatkarigi no summas. Šeit mes varam jums palidzet
  - finanšu aizdevums
  - Nekustama ipašuma aizdevumi
  - Ieguldijumu aizdevums
  - Automobilu aizdevums
  - Konsolidacijas parads
  - kredita atpirkšana
  - personigie krediti
  - skolas aizdevums
  e-pasts:

  bertina03 Pirms 1 mēneša

Lūdzu ienāciet, lai pievienotu komentāru.

Mūsu draugi (klikšķini uz bildes)

 • Olimpiskais sporta centrs
 • Sava Dizaina Telefonu Vāciņi
 • Dienas Žurnāli
 • Latvijas Mākslas akadēmija
 • Projekts StarDust
 • Labklājības ministrija
 • Rīgas domes Labklājības departaments
 • Osteo.lv
 • tikaisievietem.lv
 • Medkursi
 • Dalbes Līcis
 • Iespēju karte
 • Piepūšamās atrakcijas